CHYTRÁ DOMÁCNOST

Moderní elektroinstalace v podobě autonomního řízení nabízí nedocenitelný komfort. Osvětlení, zásuvkové okruhy, stínění a vytápění, to vše umožňuje ovládat centrálně, jednoduše a chytře. Díky ní už nemusíte pobíhat po domě a kontrolovat, jestli jste nezapomněli zhasnout – stačí stisknout odchodové tlačítko a systém se postará o zhasnutí celé domácnosti.

Pokud se nemůžete rozhodnout mezi klasickou elektroinstalací a chytrou domácností, je pro vás autonomní řízení to pravé. Variabilní řešení je navíc připravené i na budoucí rozšíření. Nejen proto se hodí také k přípravě moderní elektroinstalace developerských projektů.


Jaká je chytrá a zároveň autonomní domácnost?

Systém autonomního řízení znamená například to, že při vašem odchodu nebo uložení ke spánku se všechna světla zhasnou. Záleží jen na vás, jaké hromadné funkce si nastavíte, a přitom nemusíte nic programovat ani konfigurovat. Ovládané i ovládací prvky se dají připojit v rozvaděči elektroinstalace (to zvládne každý elektrikář) a po zapojení ihned fungují.

Výhody chytré domácnosti Crestron

Je výhodná

Vyšší komfort a bezpečnost svého bydlení získáte za částku srovnatelnou s cenou chytrého telefonu. Elektronika pro řízení 15 zón osvětlení a 1 zóny zásuvkových okruhů stojí pouze 4 900 Kč bez DPH. Rozšíříte-li je o modul pro řízení vytápění, dosáhnete požadované teploty v jednotlivých místnostech za optimálních provozních nákladů.

Moderní chytrá domácnost Crestron

Je moderní

Veškeré použité materiály a technologie už řadu let neustále vyvíjíme a modernizujeme. Konvenční rozvody elektroinstalace vycházejí již desítky let ze stejného standardu. Neposouvají se ke komfortu ani bezpečnosti uživatelů nebo k usnadnění práce realizačních společností. My nabízíme inovované řešení – v níže uvedené tabulce je porovnání funkcí naší a klasické elektroinstalace.


FunkceKlasická elektroinstalaceChytrá domácnost
Spínání světelných okruhů
Možnost změny funkce tlačítka ×
Vytváření a ukládání světelných scén ×
Centrální zhasnutí všech světel ×
Odpojení zásuvkových okruhů (např. kuchyňské spotřebiče, WiFi) ×
Ovládací tlačítka s nízkým napětím ×
Možnost rozšíření o různé systémy řízení ×
Centrální funkce ODCHOD ×
Centrální funkce SPÁNEK ×

Bezpečnost chytré domácnosti Crestron

Je bezpečná

Díky centrálním funkcím ODCHOD a SPÁNEK se už nikdy nebudete strachovat, jestli jste nezapomněli vypnout například spotřebiče v kuchyni. Automaticky zhasnou všechna světla a odepnou zásuvkové okruhy. Ovládací tlačítka jsou pod nízkým napětím, což vylučuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem a umožňuje umisťovat je i kolem vany nebo sprchy.

Komfort chytré domácnosti Crestron

Je komfortní a šetří čas

Každodenní úkony, jako je zhasnutí celého bytu nebo domu před odchodem, provedete stisknutím jednoho tlačítka. Každé tlačítko má také funkci ukládání světelných scén. Tu můžete využít třeba v obývacím pokoji, kde je více světelných okruhů. Uložíte si svou oblíbenou světelnou scénu, například večerní relaxaci při tlumeném světle několika lampiček, a následně ji pokaždé vyvoláte jediným zmáčknutím.

Rozšiřitelnost chytré domácnosti Crestron

Je připravená na rozšíření

Pokud plánujete rozšířit svou domácnost o plnohodnotný řídicí systém až někdy v budoucnu, žádný problém, vše už je připraveno. Jednoduše připojíte vybranou řídicí jednotku k jednotce autonomní. Po naprogramování získáte další funkce chytré domácnosti (viz sekce Chytrý dům) bez sekání do zdí a s využitím již pořízeného zařízení. Pokud autonomní jednotka následně ztratí spojení s řídicí jednotkou nadřazeného systému, obnoví se funkčnost té autonomní.

Kompatibilita chytré domácnosti Crestron

Je komunikativní

Autonomní jednotka umí komunikovat s různými typy řídicích systémů, takže až budete chtít rozšíření, nebudete odkázáni na jediného výrobce. S jednotkami výrobců Crestron, Loxone a Control4 zvládne komunikovat přímo, s dalšími systémy prostřednictvím vytvořených knihoven v jazyce C nebo pomocí rozhraní JSON a Modbus.

Stavební příprava pro chytrou domácnost Crestron

Důležitá je příprava

Už během výstavby promýšlejte, jaké technologie chcete v budoucnu do chytré domácnosti integrovat. Co vše lze ovládat a co by bylo vhodné pro vaše řešení, si můžete prohlédnout v sekci Chytrý dům. Jestli máte jasno, není potřeba nic jiného než dostatečná kabelová příprava. Minimalizujete tak pořizovací náklady v době stavby nebo rekonstrukce a budete připraveni na případné doplnění.