CHYTRÝ DŮM


Společnost Ropreoso má dlouholeté zkušenosti v oblasti řídicích systémů a disponuje celou řadou profesionálů. Proto můžeme svým klientům nabídnout kvalitní služby jak při konzultaci v začátcích projektu, tak při instalaci, nastavení oblíbených a automatických funkcí a samozřejmě i v průběhu užívání domu nebo bytu. 

Výhody bydlení v chytrém domě

Výhodou bydlení v chytrém domě je zvýšený komfort uživatelů, přizpůsobení funkcí, úspora času i snížení provozních nákladů. Veškeré technologie, které jsou součástí chytrého domu, navzájem komunikují a dokáží tak pracovat v součinnosti. Když například v teplých měsících svítí slunce a zároveň dochází k nárůstu teploty v interiéru, pak se automaticky stáhnou žaluzie, aby se zabránilo nežádoucím tepelným ziskům, a to i v době vaší nepřítomnosti. Krásným příkladem zvýšení komfortu, ale i zajištění bezpečnosti, je odchodové tlačítko. Při odchodu se zhasnou všechna světla, systémy topení a chlazení se přepnou do úsporného režimu, vypnou se venkovní zásuvky i zásuvky spotřebičů v kuchyni, dům se zakóduje a vy můžete bez obav odejít, protože chytrý dům vše zařídí za vás!

Ovládání pomocí grafického rozhraní je velmi zábavné, pohodlné i jednoduché. Slouží převážně k uživatelskému nastavení světelných scén, nastavení automatických funkcí, požadovaných teplot v jednotlivých místnostech nebo pro nastavení časových režimů, například pro vytápění nebo stínicí prvky. Vše je přehledně zobrazeno pomocí Crestron aplikace ve vašem tabletu nebo chytrém telefonu s operačním systémem iOS nebo Android. Veškerá multimédia i funkce pro váš dům tak máte neustále k dispozici.


Podívejte se, co všechno můžete v chytrém domě ovládat

V podstatě se dá říci, že ve svém domě můžete ovládat a integrovat téměř jakékoliv elektronické zařízení. Naším cílem ale není zaplavit vás a vaši rodinu bezpočtem pro vás zbytečných a drahých hraček. Naši odborníci vám pomohou navrhnout váš chytrý dům podle vašich konkrétních potřeb a možností. Společně tak dosáhneme toho, že váš chytrý dům bude chytře navržen a bude plnit požadované funkce.

Každá světelná zóna lze ovládat pomocí tlačítek na stěnách, pomocí ovládací aplikace nebo nastavenými automatickými funkcemi. Mimo klasicky spínaných světelných zón lze navrhnout pro váš dům i zóny stmívané, které dodají příjemnou atmosféru běžným činnostem. Výběr stmívaných zón je individuální podle vašich obvyklých činností. Obecně lze ale říci, že nejoblíbenější využití je převážně v obývacím pokoji, v koupelně, v ložnici a na terase.


Ukázka ovládání domu řídícím systémem Crestron s moduly Sator

V následujícím videu si můžete prohlédnout ukázku uživatelského prostředí reálného projektu chytrého domu. V tomto domě byl instalován řídicí systém Crestron společně s rozšiřujícími moduly Sator. V chytrém domě jednoduše a pohodlně ovládáte následující podsystémy:

  • Osvětlení
  • Stínění
  • Zabezpečovací systém
  • Kamerový systém
  • Audio multiroom
  • Distribuce audio/video signálu
  • Měření spotřeb